Nasza firma od lat zajmuje się produkcją sztywnych izolacyjnych pianek poliuretanowych PUR i PIR. Wytwarzamy wysokiej jakości produkt o szerokich zastosowaniach, które czasem nas też wprawiają w podziw. Dlatego w tym krótkim artykule opiszemy 6 cech sztywnych pianek poliuretanowych które sprawiają, że mają one bardzo szerokie zastosowanie na rynku.
Główną cechą handlową naszego produktu jest bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Sprawia to, że pianki są najlepszym materiałem termoizolacyjnym dostępnym na rynku. Pozwalają na stosowanie skuteczniejszej lub cieńszej warstwy izolacyjnej. Używane są głównie do ociepleń ścian, stropodachów lub fundamentów. Znajdują też bardziej specjalistyczne zastosowania na przykład w konstrukcjach wymagających sztywnego materiału izolacyjnego w chłodnictwie czy motoryzacji lub w wypełnieniach laminatów poliestrowych.
Ponieważ pianka nie przewodzi wody, nie może też stać się siedliskiem mających negatywny wpływ na zdrowie mikroorganizmów.
Pianki te są tak zwanymi materiałami samogasnącymi. Bardzo ciężko jest je podpalić, a nawet po zajęciu się ogniem, ten szybko samoczynnie gaśnie. Produkowane przez nas pianki PUR mają klasę palności F (B-3) a pianki PIR E (B-2).
W zależności od miejsca zastosowania polecamy pianki o różnych sztywnościach. Sztywne pianki poliuretanowe są dostępne w typach od S-30 do S-105. W wypadku wątpliwości co do gatunku i twardości pianki który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom, zachęcamy do kontaktu z nasza firmą, chętnie podpowiemy najlepsze rozwiązanie.
Pianka jest bardzo przyjazna w obróbce, łatwo poddaje się cięciu. W przeciwieństwie do styropianu nie kruszy się pozostawiając mnóstwo drobinek, oraz nie jest niebezpieczna dla skóry i układu oddechowego, jak wełna mineralna.
Sztywne pianki mają dwa ciekawe, alternatywne zastosowania. Mogą zostać zmielone na granulat którym można wypełniać wąskie przestrzenie, lub na pył który jest jednym ze składników past BHP.